Ženklo aprašymas

Zalio-Velnio-Brolija-logo-internetui-rgb-300x300

Brolijos ženklą sukūrė šios srities meistras, taip pat atsargos karys, Liudas Gedminas. Ženklo simboliai patalpinti samanų spalvos apskritime ir įrėminti stilizuotame bordo spalvos skyde, savo forma atkartojančiame Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (dabar – Krašto apsaugos savanorių pajėgos) ženklą. Bordo spalva parinkta pagerbiant dabartinių Savanorių pajėgų karius, nešiojančius šios spalvos beretes (Albertas šiose pajėgose tarnavo visą dešimtmetį). Kontūrai išryškinti auksiniu/saulės spalvos apvadu.

Pagrindinis ženklo elementas – durklas. Jau nuo seniausiųjų laikų kiekvieno baltiškų žemių vyro ginkluotės dalis buvo ilgasis peilis. O ir šiais laikais tikro – garbingo ir drąsaus – vyro akys visuomet sužiba paėmus į rankas šį įnagį-ginklą. Geležtę durklas nukreipia į viršų, tuo simbolizuodamas nuolatinę savo šeimininko parengtį garbingai susikauti su bet kokiu priešu – fiziniu ar dvasiniu, o taip pat išgyventi bet kokiomis sąlygomis. Dešinėje pusėje nuo durklo pavaizduoti pušies šakelė su kankorėžiu, o kairėje – ąžuolo lapas su gile. Kartu su samanų spalvos fonu apskritime jie simbolizuoja Lietuviškas girias, per amžius gynusias, slėpusias, maitinusias ir rengusias visų epochų laisvės gynėjus. Be to, ąžuolas ir pušis lietuviui visuomet įkūnija ir dvasinę tvirtybę bei tiesumą stovint už tikrąsias vertybes.

Apibendrinant, šis ženklas simbolizuoja kilnų KOVOTOJĄ tiek karo lauke, tiek Gyvenimo frontuose, tiek ir dvasiniuose mūšiuose.